Gizlilik Bildirimi ve Tanımlama Bilgileri

Gizlilik Bildirimi ve Tanımlama Bilgileri

Giriş

Bilişimciniz gizliliğinizi koruma ilkesine bağlıdır. Bu bildirim, web sitelerimizi ziyaret ettiğinizde veya bu bildirime bir bağlantı içeren çevrimiçi bir uygulamayı kullandığınızda (topluca “siteler”) kişisel bilgilerinizi korumak için aldığımız önlemlerin ayrıntılarını vermektedir. Bu bildirim, ayrıca, (ör. bir yorum ya da sorgu göndermek veya ürün ya da hizmetlerimizden biriyle ilgili destek almak amacıyla) bize başvurduğunuzda aldığımız bilgileri de kapsamaktadır. Topladığımız kişisel bilgileri, bu bilgileri hangi amaçlarla kullandığımızı ve bunları kullanmamızla ilgili olarak yapabileceğiniz tercihleri açıklamaktadır. Kişisel bilgilerinizi korumak için aldığımız önlemler ve kişisel bilgilerinizi nasıl gözden geçirip düzeltebileceğiniz de ayrıca burada ele alınmaktadır. Sitelerimize eriştiğiniz veya bize başvurduğunuzda bize bilgi verdiğiniz zaman bu gizlilik bildiriminde açıklanan bilgi toplama ve kullanma uygulamalarına onay vermiş olursunuz.

Bu bildirim çerçevesinde “kişisel bilgiler” ad, posta adresi, e-posta adresi veya telefon numarası gibi belirli bir kişiyi tanımlayan bilgileri anlatmaktadır. E-posta haber bülteni tercihleri, ürün satın alımları veya tüketici ürün tercihleri gibi diğer bilgiler kişisel bilgilerle ilişkilendirildiğinde, bu diğer bilgiler de ayrıca kişisel bilgi haline gelir.

 

Tarafımızdan bilgi toplanması

Doğrudan sizden toplanan bilgiler. Genel olarak Bilişimciniz’in sitelerini herhangi bir kişisel bilgi girmeden ziyaret edebilirsiniz. Belirli bazı sayfalarda, talep ettiğiniz bir hizmeti vermek veya bir işlemi gerçekleştirmek için sizden kişisel bilgi girmenizi isteyebiliriz. Ayrıca, (ör. bir yorum, soru veya müşteri destek talebi ile) bizimle bağlantı kurduğunuzda da bize bazı kişisel bilgiler verebilirsiniz. Topladığımız veya aldığımız kişisel bilgiler şunları içerebilir:

 • yazışma bilgileri, örneğin adınız, unvanınız, şirketinizin/kuruluşunuzun adı, e-posta adresiniz, telefon ve faks numaralarınız ve fiziksel adresiniz;
 • şirketiniz ve işteki pozisyonunuz ile ilgili bilgiler;
 • e-postayla pazarlama konusundaki tercihleriniz;
 • mali bilgiler (kredi kartı veya hesap bilgileri dahil);
 • milliyetiniz ve ikamet ettiğiniz ülke gibi, ihracat yönetmelikleri uyarınca belirli teknolojiler hakkında bilgi almaya uygun olup olmadığınızı belirlememize izin veren bilgiler;
 • oturum açma bilgileri ve teknik bilgiler gibi sitelerimizi kullanma tarzınızı özelleştirmek ve kolaylaştırmak için kullanılan bilgiler;
 • ürün ve hizmetlerimiz hakkındaki sorularınız ve bunlar için verdiğiniz siparişler;
 • ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan ürün ve hizmetleri belirlememize yardımcı olan bilgiler;
 • etkinlik kaydolma bilgileri; ve
 • sitelerimiz ve ürün ve hizmetlerimiz hakkında genel olarak sağladığınız geri bildirim.

Bu bilgileri hiçbirini vermek zorunda değilsiniz, ancak vermezseniz istediğiniz hizmeti vermemiz veya istediğiniz işlemi tamamlamamız mümkün olmayabilir.

Otomatik olarak toplanan bilgiler. Sitelerimizde yaptığınız ziyaretler hakkında, görüntülediğiniz sayfalar, aktardığınız bayt miktarı, tıkladığınız bağlantılar, eriştiğiniz materyal ve Bilişimciniz’in sitelerinde yapılan diğer işlemler gibi bilgileri toplarız. Bu bilgileri kişisel bilgileriniz ile birleştirebilir ve birleştirilen bilgileri bu gizlilik bildirimine uygun olarak kullanabiliriz. Ayrıca, tarayıcınızın ziyaret ettiğiniz her siteye gönderdiği; örneğin Internet Protokolü (IP) adresiniz, tarayıcınızın türü ve yetenekleri ve dili, işletim sisteminiz, siteye eriştiğiniz tarih ve saat ve sitelerimizden birine bağlantı verdiğiniz web sitesi gibi belirli standart bilgileri de toplarız. Bu standart bilgileri diğer kişisel bilgilerle birleştirmeyiz.

 

Bilgilerin tarafımızca kullanılması

Hizmetler ve işlemler. Kişisel bilgilerinizi, Bilişimciniz ürün ve hizmetleri hakkında bilgi sağlamak, satın alınan ürünleri kaydetmek, ürün siparişlerini işlemek, teminat taleplerini işlemek, ürün el kitaplarını değiştirmek, müşteri hizmet taleplerine cevap vermek ve sitelerimizin kullanımını kolaylaştırmak ve benzeri talep ettiğiniz pek çok hizmeti vermek veya işlemi yapmak için kullanırız. Bilişimciniz ile etkileşimlerinizde hakkınızda ve Bilişimciniz ürün ve hizmetleriyle nasıl etkileşip bunları nasıl kullandığınız hakkında bilgi almak; ürünlerimizi, hizmetlerimizi ve müşteri desteğimizi geliştirmek ve yönetmek; ve size ilgilenebileceğiniz Bilişimciniz ürün ve hizmetleri hakkında bilgi sağlamak ve benzeri konularda size daha tutarlı bir deneyim sunmak için sitelerimiz tarafından toplanan bilgiler, başka şekillerde topladığımız veya edindiğimiz bilgilerle birleştirilebilir.

Web sitesi ve ürün geliştirme. Kişisel bilgilerinizi işimizin, sitelerimizin ve (yeni ürün ve hizmetler dahil) Bilişimciniz ürün ve hizmetlerinin kalitesini artırmak veya aynı bilgileri tekrar tekrar girme gereğini ortadan kaldırarak veya sitelerimizi size özgü tercihlere ve ilgi alanlarına göre özelleştirerek sitelerimizi kullanmayı kolaylaştırmak için iş analizleri yapma amacıyla veya başka amaçlarla kullanabiliriz.

İletişim. Kişisel bilgilerinizi, Bilişimciniz’den alınabilecek ve ilgilenebileceğiniz ürün ve hizmetler hakkında sizi bilgilendirmek ve size Bilişimciniz ürün ve hizmetlerini nasıl kullandığınızla ilgili anketler göndermek için kullanabiliriz. Bu gizlilik bildiriminde listelenen irtibat bilgilerini kullanarak bizimle irtibat kurarak size reklam amaçlı materyal göndermememizi isteyebilirsiniz. Ayrıca, gönderdiğimiz reklam amaçlı her e-posta iletişim mesajında, bu tür yazıların gönderilmesini durdurmanıza izin veren bir abonelik iptal bağlantısı bulunur. Aboneliği iptal etmeyi seçerseniz, sizi ilgili listeden 10 iş günü içinde çıkarırız.

Çalışan Uygulamaları. Bir iş başvurusu veya iş aramayla bağlantılı olarak bize, örneğin bir özgeçmiş veya mesleki geçmiş yoluyla kendiniz hakkında bilgi sağlayabilirsiniz. Bu bilgiyi, işe alma değerlendirmesi amacıyla Bilişimciniz genelinde kullanabiliriz. Başvurunuz veya araştırmanız başarılı olmazsa, siz aksini istemedikçe bu bilgileri gelecekte değerlendirmek amacıyla belirli bir süre saklarız.

Yukarıda listelenen kullanımlara ek olarak topladığımız bilgileri sahteciliği, fikri mülkiyet haklarının çiğnenmesini, Şartlar ve Koşullarımızın veya yasaların ihlal edilmesini veya sitelerin başka herhangi bir şekilde kötüye kullanılmasını saptamak, önlemek veya bunlara karşılık vermek için kullanabiliriz.

 

Tanımlama bilgisi ve web işaretçisi kullanımımız

Tanımlama bilgileri, Bilişimciniz’in sitelerinden birini ziyaret ettiğinizde sabit diskinize veya tarayıcınızın belleğine indirilen küçük miktarda bilgi içeren metin dosyalarıdır. Tanımlama bilgileri, sitelerimizin içeriğini ve yerleşimini düzenlememize ve sitelerimize daha önce gelen bilgisayarları ve diğer cihazları tanımamıza yardımcı oldukları için kullanışlıdır. Tanımlama bilgileri, web sitelerimizin tercih ayarlarınızı hatırlamasına ve sitelerimizin kullanılabilirliğini ve performansını ve bunları kullanma deneyiminizi geliştirmemize yardımcı olmak gibi pek çok şey yaparlar.

Sitelerimiz, ayrıca, belirli sayfaları ziyaret eden kullanıcıları saymamıza izin veren web işaretçisi, bazen de tek piksellik gif olarak bilinen elektronik görüntüler içerebilir. Reklam amaçlı e-posta mesajlarının veya haber bültenlerinin açılıp açılmadığını veya bunlar üzerinde işlem yapılıp yapılmadığını belirlemek için bunlara web işaretçileri ekleyebiliriz.

Tanımlama bilgisi kategorileri

Bilişimciniz’in sitelerinde kullanılabilecek tanımlama bilgisi 4 kategoriden 1 tanesine girebilir: Kesinlikle Gerekli, Performans, İşlevsellik ve Profil ve Reklam.

 1. Kesinlikle Gerekli Tanımlama Bilgileri

Bu tanımlama bilgileri, sitelerimizde gezinmenizi ve sitelerimizin özellikle bilgi arama ve sipariş verme işlevlerini kullanmanızı sağladıklarından gereklidir. Bu tanımlama bilgileri olmadan istediğiniz hizmetler verilemez. Bu tanımlama bilgileri, hakkınızda pazarlama veya internette gezdiğiniz yerleri hatırlama gibi amaçlarla kullanılabilecek bilgiler toplamaz. Kesinlikle gerekli bir tanımlama bilgisine bir örnek, alışveriş sepetinize ürün eklediğinizde veya kasaya yöneldiğinizde satın almak istediğiniz ürünleri hatırlamak için kullanılan “alışveriş sepeti tanımlama bilgisidir.”

 1. Performans Tanımlama Bilgileri

Bu tanımlama bilgileri, sitelerimizi nasıl kullandığınız, örneğin en sık hangi sayfalara gittiğiniz ve belirli sayfalardan hata mesajı alıp olmadığınız hakkında bilgi toplar. Bu tanımlama bilgileri, yalnızca sitemizin çalışma biçimini iyileştirmek için kullanılan anonim bilgiler toplar.

Bu tanımlama bilgileri tarafınıza çevrimiçi reklam yönlendirme amacıyla kullanılmaz. Bu tanımlama bilgileri olmadan sitelerimizin performansı hakkında bilgi sahibi olamaz ve gezinme deneyiminizi iyileştirecek ilgili geliştirmeleri yapamayız. Sitemizin kullandığı performans tanımlama bilgilerine örnekler arasında Google ve Adobe Analytics (ayrıntılı tartışma için aşağıya bakın) sayılabilir.

 1. İşlevsellik ve Profil Tanımlama Bilgileri

Bu tanımlama bilgileri, sitelerimizin, sağladığınız site dil tercihleri gibi bilgileri ve sitelerimizle etkileşiminiz için kullanışlı olan teknik bilgileri saklamasına izin verir. Örneğin, kullanıcı kimliğinizi ve kullanıcı profilinizin öğelerini hatırlarlar. Ayrıca, siteleri kullanma deneyiminizin ve Bilişimciniz’in pazarlama girişimlerinin sizi ilgilendirecek şekilde olmasını sağlarlar. Bunlar ayrıca, bir videoyu izlemek veya bir blogda yorum yapmak gibi istediğiniz hizmetleri sağlamak için de kullanılabilir. Bu tanımlama bilgilerinin topladığı bilgiler anonim olabilir ve başka web sitelerindeki gezinme etkinliğinizi izleyemez.

Bu tanımlama bilgileri olmadan bir web sitesi daha önce yaptığınız tercihleri hatırlayamaz ve tarama deneyiminizi kişiselleştiremez. Örneğin, ürün arama sonuçlarını size doğru dilde sunmamızı sağlayan dil tercihlerinizi saklamak için ve sitelerimizde gösterdiğimiz tanımlama bilgisi armasının görünümü hakkında yaptığınız tercihi saklamak için de yine bir tanımlama bilgisi kullanırız. Bu tanımlama bilgisi, tanımlama bilgisi armasının görünümüyle ilgili olarak yaptığınız tercihi, ileride armayla ilgili olarak bu tercihi yaptığınız siteyi ve aynı etki alanındaki veya aynı en üst düzey etki alanındaki diğer Bilişimciniz sitelerini ziyaret ettiğinizde hatırlamamıza yardımcı olur.

 1. Reklam Tanımlama Bilgileri

Bu tanımlama bilgileri, sizinle ve ilgi alanlarınızla daha alakalı reklamlar göndermek için kullanılabilir. Bunlar ayrıca bir reklamı gördüğünüz süreyi sınırlamak ve reklam kampanyasının etkililiğini ölçmeye yardımcı olmak için de kullanılabilir. Bu tanımlama bilgileri başka web sitelerine yaptığınız ziyaretleri izlemek için kullanılabilirse de genellikle kim olduğunuzu bilmezler.

Bu tanımlama bilgileri olmadan karşılaştığınız çevrimiçi reklamlar sizinle ve ilgi alanlarınızla daha az alakalı olacaktır.

Tanımlama bilgisi tercihinizi yapma

Tanımlama bilgilerini kabul etme veya reddetme olanağına sahipsiniz. Çoğu internet tarayıcısı tanımlama bilgilerini otomatik olarak kabul eder, ancak genellikle tarayıcınızın ayarlarını tanımlama bilgilerini reddedecek veya bilgisayarınıza tanımlama bilgisi yerleştirilirken sizi uyaracak şekilde değiştirebilirsiniz. Tanımlama bilgilerini reddetmeyi seçerseniz, Bilişimciniz’in sitelerinin veya ziyaret ettiğiniz başka web sitelerinin işlevlerini tam olarak kullanamayabilirsiniz.

Web analizi kullanımımız

Bilişimciniz olarak sitelerimize yapılan ziyaretleri izlemek için endüstri standardı web analizi kullanıyoruz. Bu analizler Google Analytics ve Adobe Analytics tarafından sağlanmaktadır. Tanımlama bilgisi tarafından sitemizi kullanma biçiminizle ilgili olarak üretilen bilgiler (IP adresiniz dahil) Google ve Adobe tarafından ABD’deki sunuculara aktarılır ve bu sunucularda saklanır. Google ve Adobe bu bilgileri sitemizi kullanma biçiminizi değerlendirmek, web sitesi işletmenleri için web sitesi etkinlikleri hakkında raporlar derlemek ve web sitesi etkinliği ve internet kullanımıyla ilgili başka hizmetler sağlamak üzere kullanır. Google ve Adobe, ayrıca, bu bilgileri yasaların gerekli kıldığı durumlarda veya Google ya da Adobe adına işleyecek üçüncü taraflara aktarabilir. Google ve Adobe, IP adresinizi Google’ın ve Adobe’nin elindeki diğer herhangi bir veriyle ilişkilendirmez.

Bu araçları bilgisayarınıza yükleyerek web analizi kullanmamayı seçebilirsiniz.

Google Analytics Reddetme Bağlantısı
Adobe Analytics Reddetme Bağlantısı

“İzleme” Sinyalleri ve Benzer Mekanizmalar

Bazı web tarayıcıları, kullanıcının iletişimde olduğu sitelere “izleme” sinyalleri gönderebilir. Web tarayıcılarının bu işlevi bünyelerine alma ve etkinleştirme açısından aralarındaki farklar nedeniyle kullanıcıların bu sinyalin aktarılmasını isteyip istemedikleri ve hatta bunların farkında olup olmadıkları her zaman açık değildir. Şu anda internet standartlarını tanımlamadaki önde gelen kuruluşun katılımcıları arasında bile web sitelerinin bu sinyalleri aldıklarında ne yapacakları, hatta herhangi bir şey yapıp yapmayacakları konusunda anlaşmazlık vardır.

Bilişimciniz halen bu sinyallere karşılık olarak bir şey yapmamaktadır. Nihai bir standardın oluşturulup kabul edilmesi durumunda Bilişimciniz bu sinyallere nasıl karşılık vereceğini yeniden değerlendirecektir.

 

Kişisel bilgilerinizin ifşa edilmesi

Sitelerimiz yoluyla topladığımız veya bizimle irtibat kurduğunuzda kendi sağladığınız kişisel bilgiler, aşağıda tarif edilen durumlar hariç, izniniz olmadıkça Bilişimciniz dışındaki kimselerle paylaşılmayacaktır.

Servis sağlayıcılara ifşa etme. Bilişimciniz olarak, bizim adımıza web sitesi barındırma, bilgi gönderme, anket yapma, işlem yapma, sitelerimizi analiz etme ve işimizin, sitelerimizin ve Bilişimciniz ürün ve hizmetlerinin kalitesini artırmak için iş ve diğer konularla ilgili analiz yapma gibi hizmetler sağlaması için başka şirketlerle irtibat kuruyoruz. Bu şirketlere kişisel bilgilerinizin sadece bu hizmetleri etkili olarak verebilmeleri için gereken kısımlarını veriyoruz. Bu şirketlerin ve çalışanlarının Bilişimciniz’den aldıkları kişisel bilgileri başka herhangi bir amaçla kullanmaları yasaktır.

Dağıtımcılara ifşa etme. Bir talebinize karşılık verebilmek amacıyla, kişisel bilgilerinizi ürünlerimizi dağıtan şirketlerle paylaşabiliriz. Bu durumlarda, bu şirketlere kişisel bilgilerinizin sadece talebinize karşılık verebilmeleri için gereken kısımlarını sağlıyoruz ve bu şirketlerin ve çalışanlarının bu kişisel bilgileri başka herhangi bir amaçla kullanmaları yasaktır. Bazı durumlarda, bir talebinize karşılık verme dışında pazarlama amacıyla bilgilerinizi dağıtımcılarla paylaşmak için izninizi isteyebiliriz. Ancak, yazılı onayınızı almadıkça bilgilerinizi pazarlama amaçlı bu tür girişimlerle paylaşmıyoruz.

İşlemlerle bağlantılı olarak ifşa. Belirli işlemlerle bağlantılı olarak kişisel bilgilerinizin bir kısmını veya tamamını işlemin yerine getirilmesinde rol oynayan mali kuruluşlara, kamu tüzel kişiliklerine ve taşımacılık şirketlerine veya posta hizmetlerine ifşa edebiliriz.

Satın almalar veya elden çıkarmalar ile bağlantılı ifşa. Bilişimciniz’in stratejik veya diğer ticari nedenlerle bazı ülkelerdeki işletmeleri almaya, satmaya, birleştirmeye veya herhangi bir şekilde yeniden düzenlemeye karar verdiği durumlar ortaya çıkabilir. Bu tür bir ticari işlemde, kişisel bilgilerin potansiyel veya gerçek alıcılara ifşa edilmesi veya bu kişisel bilgilerin satıcıların eline geçmesi söz konusu olabilir. Hakkınızda tuttuğumuz bilgileri bir birleşmenin pazarlıklarının sürmesi veya tamamlanması, Bilişimciniz’in varlıklarının bir kısmının veya tamamının alınması veya satılması için gereken makul düzeyde ifşa edebiliriz. Bu tür ticari alışverişlerde bilgilerin gereğince korunması sağlamaya çalışmak Bilişimciniz’in normal uygulamasıdır.

Başka nedenlerle ifşa. Yasaların zorunlu kılması ya da izin vermesi veya yasal gereklere ya da hakkımızdaki yasal bir sürece uymak, haklarımızı ya da mal ve mülkümüzü korumak ve savunmak veya acil durumlarda herhangi bir kimsenin kişisel emniyetini korumak için bunun gerekli olduğuna art niyetsiz olarak kani olunması durumunda kişisel bilgileri ifşa edebiliriz.

 

Güvenlik

Bilişimciniz kişisel bilgilerinizin güvenliğini koruma ilkesine bağlıdır. Kişisel bilgilerinizi izinsiz erişimden, kullanımdan veya ifşadan korumaya yardımcı olacak çeşitli güvenlik teknolojileri ve prosedürleri kullanıyoruz. Örneğin, sağladığınız kişisel bilgileri erişimin sınırlı olduğu tesislerdeki erişimin sınırlı olduğu bilgisayar sistemlerinde saklıyoruz. Oturum açtığınız sitelerde parolanızın güvenliğini sağlama ve bu bilgiyi başkalarına göstermeme sorumluluğu tarafınıza aittir. Oturum açtığınız bir sitede gezinirken veya aynı oturum açma mekanizmasını kullanan bir siteden bir başkasına geçerken kimliğinizi makinenize yerleştirilen şifrelenmiş bir tanımlama bilgisi yoluyla doğruluyoruz.

 

Kişisel bilgilerinizi gözden geçirme

Bazı durumlarda sitelerimiz yoluyla sağlanan kişisel bilgileri, bunları sağladığınız sayfaya giderek gözden geçirip düzeltebilirsiniz. Her durumda, sitelerimiz yoluyla toplanan veya bizimle irtibat kurduğunuzda sağladığınız kişisel bilgileri inceleyip düzeltmeyi talep edebilir veya aşağıda listelenen irtibat bilgilerini kullanarak bizimle irtibat kurarak Bilişimciniz’den bunları artık kullanmamasını isteyebilirsiniz. Size kişisel bilgilerinize erişim vermeden önce kimliğinizi doğrulamak için bazı önlemler uygulayabiliriz. Posta adresinizde, telefon numaranızda veya e-posta adresinizde olan herhangi bir değişikliği bize bildirerek hakkında doğru bilgi tutmamıza yardımcı olabilirsiniz.

 

Kişisel bilgilerin uluslararası olarak aktarılmasına onay verme

Sitelerimizde topladığımız veya bizimle irtibat kurduğunuzda biz verdiğiniz kişisel bilgiler, ABD’ye veya Bilişimciniz’in veya temsilcilerinin ya da tedarikçilerinin tesislerinin bulunduğu başka ülkelere gönderilebilir. Ayrıca bilgileri orada saklayıp işleyebiliriz. Her ne kadar bu ülkelerdeki kişisel bilgileri koruyan yasalar yaşadığınız yerdeki yasalardan farklı olabilirse de gizliliğinizin korunmasını sağlamak için makul ölçüde önlem almaktayız. Web sitelerimizi kullanmak veya bizimle irtibat kurup bilgi vermekle, verilerin ülkenizin dışına aktarılmasına onay vermiş olursunuz.

 

Çocuklarla ilgili bilgiler

Bilişimciniz bilinçli olarak çocuklardan bilgi toplamaz ve siteleri çocukları hedef almaz veya çocuklara yönlendirilmez.

 

Başka sitelere bağlantılar

Sitelerimiz, Bilişimciniz dağıtımcıları ve satış bağlı kuruluşları, mesleki kuruluşlar ve kamu tüzel kuruluşları ve yayınlar gibi web sitelerine bağlantılar içerebilir. Ayrıca, çevrimiçi eğitim içeriği barındıran, tutan veya işleten üçüncü taraf hizmet sağlayıcılara bağlantılar veriyoruz. Her ne kadar sadece gizlilikle ilgili yüksek standartlarımızı paylaşan ve gizliliğe bizimle aynı saygıyı gösteren web sitelerine bağlantı vermeye çalışıyor olsak da, başka web sitelerinin içeriğinden, güvenliğinden veya gizlilikle ilgili uygulamalarından sorumlu değiliz.

 

Bu gizlilik bildiriminin uygulatılması/İrtibat

Bu bildirimle veya kişisel bilgilerinizi kullanma biçimimizle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen aşağıda verilen irtibat bilgilerini kullanarak bizimle irtibat kurun. Kaygılarınızı en kısa sürede ortadan kaldırmaya ve tatmin edici bir çözüme ulaşmaya çalışırız.

E-posta:

bilgi@bilisimciniz.com

Posta Adresi:

Bilişimciniz

Bostanlı Mah. Cengiz Kocatoros Sok. No:95/B Karşıyaka İzmir

 

Bu gizlilik bildirimde yapılacak değişiklikler

Bilişimciniz belirli zamanlarda bu gizlilik bildirimini güncelleyebilir. Bu durumda gizlilik bildiriminin üst ve alt kısımlarındaki “son güncellenme” tarihini düzeltiriz. Sitelerimiz yoluyla hakkınızda topladığımız kişisel bilgileri toplama, kullanma ve/veya paylaşma biçimimizde herhangi bir somut değişiklik yaparsak, bize verdiğiniz en son e-posta adresine bir e-posta göndererek veya/veya değişikliklerle ilgili bildirimi sitelerde görünür bir şekilde yayınlayarak bunu size bildiririz.