Bulut Yedekleme

Bulut-Yedekleme-Sistemi-İzmir
Bulut Yedekleme

Bulut Yedekleme nedir?

Bulut Yedekleme ile ilgili ilk bilinmesi gereken şey, bulutun fiziksel bir şey olmadığıdır. Bulut, sunucuların (Server) oluşturduğu bir ağdır ve bu sunucuların her birinin ayrı bir fonksiyonu vardır. Bazı sunucular işlemci güçlerini çeşitli uygulamaları çalıştırmak veya bir servisi işletmek için harcarlar. ÖrneğinAdobe’nin Creative Suite’ini (Photoshop vd. uygulamalar) artık bir kutuda satın alamıyorsunuz. Onun yerine aylık bir abonelik ücreti ödeyerek bunlardan istediğinizi kullanıyorsunuz. Bu yüzden de adı Adobe Creative Cloud zaten.
Diğer bazı sunucular ise veri saklama işi yapıyorlar. Bulut, yukarıda anlattığım gibi bununla sınırlı olmayan bir hizmet ama, en çok bilinen kullanımı bu. Bir örnek vermek gerekirse, telefonunuzla bir fotoğraf çektiğinizde (iCloud vb. servis kullanmadığınızı varsayarsak) çekilen fotoğraf telefonun belleğinde saklanıyor. Ama bu resmi Instagram’a yüklerseniz, buluta göndermiş oluyorsunuz.

 

Yani özetle bulut, sunucuların ağı. Adobe Creative Cloud gibi bir servis sağlayabildiği gibi, Instagram veya Dropbox gibi veri depolama alanı da sunabiliyor. Büyük ihtimalle siz de pek çok bulut servisi kullanıyorsunuz. GoogleDrive, Skydrive, iCloud, Evernote ve benzerlerini kullanıyor olmak yeterli.

Bulutta çalışmanın faydaları

Bireysel kullanıcılar ve KOBİ ler için ise bulutun en iyi yanı, güvenli bir yedekleme imkanı sunması. Böylece verilerinizin kaybolması riski en aza indiriliyor. Özellikle de çok kişisel olmayan dosyaların saklanması ve sonra geriye çağrılması gibi işlemler. Yapılan personel hatalarını minimuma indirmek size ve şirketinize zaman ve yanında para kazandıracaktır. Bilgisayarlarınızın başına ne gelirse gelsin, dosyalarınızın her zaman güvende olduğunu bileceksiniz.
Kendiniz ve firmanız için bulut yedekleme sistemi önerimiz bu işi yıllardır doğru bir biçimde yapan ve gerek fiyat gerekse teknik destek konusunda iyi bir marka olduğunu kanıtlayan QNAP firmasının ürünleridir.

Bulut-Yedekleme-İzmir

QNAP Bulut yedekleme çözümü olan QSYNC ve Turbo Nas myQnapcloud servisi ile bulut bazlı yedekleme servisi sunarak her zaman ve her yerden verilerinizi erişilebilir kılıyor.
Mevcut müşterilerimizde aldığımız olumlu geri dönüşler ile güncel virus problemleri (Cryptolocker ve türevi olan ransomware) Bulut Yedekleme Sistemlerine para yatıran firma ve kişilerin ne kadarda doğru bir yatırım yaptıklarını kanıtlamıştır.
Sizde şirketinizin veya şahsınıza ait kişisel bilgilerinize önem veriyor ve güvenli, sağlıklı bir şekilde saklanmasına istiyorsanız QNAP Bulut Yedekleme Sistemi tam size göre….

Daha detaylı teknik bilgi edinmek ve fiyat almak için, hazırladığımız formu doldurmanız yeterli. Deneyimli uzman kadromuz sizin için en uygun ürünleri seçmenize yardımcı olacaktır.