Network Kamera – IP Kamera

IP Kamera Sistemleri İzmir

Network Kamera – IP Kamera

Network Kamera – IP Kamera Çözümleri: Satış – Kurulum – Teknik Servis
Gözünüz arkada kalmasın. Evinizde iş yeriniz de neler olup bitiyor. Siz uyurken neler oluyor. Artık bu sorular tarih oluyor. Bilişimciniz IP tabanlı kamera -sistemleri ile 7-24 ister evinizi, ister iş yerinizi (Fabrika Kamera – Ofis Kamera – Depo Kamera) kayıt altında tutarak ve canlı görüntü olarak izleyebilirsiniz.
Ayrıntılı bilgi için hemen arayın.
Neden IP network kamera? Yazımızda bu sorunun 10 farklı cevabını bulabilirsiniz. Eğer İzmir de IP network Kamera hakkında bilgi almak istiyorsanız bu yazıyı okuyun.
1 – Interlace (içiçe geçme) problemi : Analog kameralar yüksek çözünürlüklerde (4CIF) kayde değer şekilde karışıklık problemi yaşarlar. Analog video sinyalini DVR a bağladığınızda çizgiler oluşur yani görüntü iki içiçe geçmiş alan formu gibi görünür ve görüntü bulanıklaşır. Bu bulanıklaşma daha çok iki farklı rengin ağırlıklı olduğu alanlardaki görüntüyü aktarırken ve ortamda çok hareket varsa yaşanır. Fakat IP kameralar gelişmiş bir tarama teknolojisi kullanırlar ve buda hareketli objelerin görüntülenmesinde daha başarılı sonuçlar verir.
 2 – Pover Over Ethernet Teknolojisi : PoE olarak tanımlanan teknoloji ethernet hatlarından verinin yanısıra cihazların çalışması için gerekli elektiriğinde iletilmesidir diyebiliriz. PoE özelliği bulunan IP kameralar elektirik için kablolama maliyetlerini tamamen ortadan kaldırır ve buda önemli bir maliyet avantajıdır. Bu sayede büyük ağ sistemlerinde yani kamera sayısının fazla olduğu uygulamalarda uzaktan izleme sistemlerine önemli avantaj kazandırır. İzleme noktasına konulacak bir kesintisiz güç kaynağı sayesinde elektirik kesilse bile tüm kameralar çalışmaya ve görüntü kaydetmeye devam edecektir.
3 – Megapiksel çözünürlük : Analog kameralar NTSC/PAL sistemi ile sınırlıdır. 4CIF de 0.4 megapiksel çözünürlük elde edilir. Yeni yüksek çözünürlüklü ekranlar ve kameralar daha fazla çözünürlük desteklemektedir. Yeni nesil IP kameralarda bu ihtiyaca cevap verebilir ve daha fazla çözünürlükle daha fazla alan izleyebilmek mümkün olur.
4 – Akıllı kameralar : IP kameralar barındırdığı teknoloji sayesinde yazılım imkanlarını da kullanarak birçok ek özellik içerir. Hareket algılama, alarm tetikleme gibi. Hareket aldıladığı anda kayıt yapmaya başlayan, aynı anda belirlenmiş email hesaplarına uyarı emaili gönderen, belirlenmiş telefonları arayarak önceden kaydedilmiş bilgiyi dinleten sistemler. Hatta halen plaka tanıma, insan yüzü algılama gibi birçok konuda yazılım geliştirilme çalışmaları sürmektedir. Bir süre sonra otoyollarda hız yapanlara otomatik ceza kesebilen sistemler hayal olmıyacaktır. Analog kameralarda bu tip akıllı sistemler tasarlamaya imkan yoktur.
5 – Entegre edilmiş hareket özellikleri : Analog kameralarda PTZ özelliği dediğimiz PAN( yatay hareket) TILT (düşey hareket) ZOOM (yakınlaştırma) özellikleri için ayrı kablo gerekmekte buda maliyetleri artırmaktadır. PTZ özelliği bulunan IP kameralarda bu özellik için ayrı bir kablo gerekmez. PTZ kontrol sinyalleri i yine aynı data kablosundan gönderilir. Yazılımlar sayesinde çok fazla sayıda hareket noktası tanımlanabilir ve tek tıklamayla kamera istenilen koordinatlara otomatik hareket edebilir.
6 – Entegre ses : Bazı uygulamalarda sesinde iletilmesi önemlidir. Analog sistemlerde ses için ayrı bir kablo çekilmesi gerekir. Ses özelliği olan IP kameralar da ise ses yine aynı data kablosundan iletilir ve video ile aynı ortama kaydedilir.
 7 – Güvenlik : Analog kameralarda görüntü koaksiyel kablo ile iletilir ve bu video sinyalinin herhangi bir güvenliği yoktur. Kablonun herhangi biryerinden sinyali alan herkes izleyebilir. IP kameralar ise istenildiği taktirde bu video datalarını kodlayıp şifreleyebilir ve ancak kendi yazılımları ile izlenmesini sağlayabilir. Video sinyallerinin şifrelenmesi Yüksek güvenlik gerektiren özelliklede uzak bağlantılarda vazgeçilemiyecek bir özelliktir.
8 – Geniş alan uygulamalarında maliyet farkı : Çok geniş alanlarda yapılan uygulamalarda örneğin tatil köyleri gibi onlarca dönümlük arazilerde kablolama oldukça yüksek maliyetler getirir. Analog kameralarda hem kablo maliyeti yüksek hemde mesafe arttıkça görüntü kalitesi düşecektir. IP kamare sisteminde ise bu hiç sorun değildir. Dünyanın diğer ucundan bile olsa internet üzerinden görüntüyü taşıyabilirsiniz.
9 – Gerçek dijital çözüm : Analog kameralarda bulunan CCD sensörler analog sinyali Analog/Digital çeviricilerle çevirerek dijital sinyal işleyicileriyle güçlendirirler. Görüntüyü koaksiyel kablolardan transfer edebilmek için de tekrar eski haline getirirler. DVR larda bunu sabit disklere kaydedebilmek için tekrar çevirirler. Bu üç çevirme işlemide hem hızdan hemde kaliteden ödün vererek yapılır. IP kameralarda ise sinyal bir kere dijitize edilir ve öyle kalır ve depolanır.
10 – Gerçek düşük sahip olma maliyeti : Bu saydığımız bütün özellikler elbette fiyata da yansıyacaktır. Analog kameralar için bütün bu özellikler ek maliyet gerektirir. IP kameralarda ise bunlar sadece bir özelliktir ve daha iyi bir model anlamına gelir. Özellikle büyük uygulamalarda, izleme ve kaydetme, alarm, ses transferi, kapasite ve depolama özellikleri açısından değerlendirildiğinde toplam sahip olma maliyetleri daha düşüktür.

Web Tabanlı Kamera İzleme Çözümü – Apartman, Site, Toplu İzleme alanlarında en geçerli çözüm.

IP Network Kamera Lens Örnekleri

………………………………………

IP Network Kamera FPS Örnekleri

  1. Anahtar Kelimeler

    Network Kamera Sistemleri İzmir, İzmir IP Kamera Satışı, IP Kamera kurulum izmir, izmir ip kamera servisi, network kamera servisi izmir, AXIS network kamera izmir, APPRO ip kamera izmir,JVC ip kamera izmir, DAYNACOLOR ip kamera izmir, VIVITEC network kamera izmir, SONY ip kamera izmir, Panasonic network kamera izmir, SANYO ip kamera izmir, BOSCH network kamera izmir, SAMSUNG ip kamera izmir, MACRO network kamera izmir, Honeywell ip kamera izmir,ZAVIO ip kamera izmir, NEUTRON network kamera izmir, CNB ip kamera izmir, KAREL ip kamera izmir, HYUNDAI ip kamera izmir, VITEC network kamera izmir, BULWARK ip kamera izmir, VIVOTEK ip kamera izmir, AMBARELLA network kamera izmir, HIKVISION network kamera izmir, DAHUA ip kamera izmir, Histream ip kamera izmir, Grandstream ip kamera izmir, TOPSEE network kamera izmir, Launch ip kamera izmir, WISION ip kamera izmir, HYVISION ip kamera izmir, WAPA network kamera izmir, MOBOTIX ip kamera izmir, PLANET ip kamera izmir, SHARP ip kamera izmir, EDIMAX ip kamera izmir, Network Kamera satışı izmir, network kamera kurulumu izmir, network kamera servisi izmir.